Jdi na obsah Jdi na menu

Háčkovaná jednoduchá sportovní dvouvrstvá čelenka s překřížením

27. 2. 2024

Krásný den všem!

Dnes jsem pro vás připravila návod na báječnou klasickou čelenku v jednoduchém stylu. 

Čelenka má velmi jednoduchou konstrukcI a střih, kdy háčkujete celou čelenku jako jeden kus a po uháčkování potřebné délky čelenku spojíte překříženým sešitím.

Vybrala jsem krásnou jemnou a příjemnou přízí Dante a klasickou bílou barvu, která se hodí ke každému kousku oblečení. Z této příze jsem nadšená, je příjemná, měkká a moc dobře se s ní pracuje. 

Pro tuto čelenku jsem zvolila jednoduchý vzor - a přitom velice ORIGINÁLNÍ a stále moderní, zajímavý na pohled - vzor krátkých sloupků háčkovaných do středu. 

img_2688.jpeg

Čelenka má 2 vrstvy a je tedy poměrně hutná, ale přesto velice měkká a příjemná a čelenka vám spolehlivě zahřeje uši během zimních měsíců a až do jara. Čelenka je skvělá a ideální od podzimu do jara, vhodná i na chladnější období zimy. 

Zvolila jsem moji oblíbenou techniku, jak zajímavě spojit čelenku a to kříženým sešitím. Moc se mi líbí, jaký zajímavý efekt toto křížení vytvoří v přední části čelenky na čele. Vytvořit toto křížení je opravdu snadné, ve video návodu níže si vše podrobně ukážeme a v návodu níže naleznete postup popsaný. 

Vzorek je vhodný i pro začátečníky, jakmile si osvojíte techniku, tak jen již opakujeme háčkování krátkých sloupků kolem dokola a máme velice brzy hotovo. 

img_4137.jpeg

Věřím, že tento jednoduchý klasický design čelenky je kousek, který stojí za to mít v šatníku.
Těšíte se na tuto jednoduchou čelenku s předním překřížením?
Pojďme se tedy rovnou pustit do práce ať se můžete v této čelence co nejdříve vyrazit ven. 
 

 

VIDEO NÁVOD

K psaným návodům připravuji podrobné video návody, zpracované podrobně krok za krokem od prvního oka po zastřižení příze :) tak, aby jim porozuměli i začátečníci a snažím se přidat vždy i něco navíc, aby si z nich odnesli něco nového i zkušenější.

 

 

 

Tyto návody jsou veřejné a ZDARMA pro všechny :)

Nastavte si odběr videí právě zde:  

subscribe-bell-icon.jpeg

Neváhejte se přihlásit k odběru dalších návodů nebo se přidat do naší party na facebookuinstagramu či pinterestu. Budete mít stále aktuální přehled a informace, co nového připravuji a neujde vám žádný z mých nápadů a návodů.

Nemáte nyní čas se pustit do háčkování? Připněte si projekt na vaši nástěnku na Pinterestu a pusťte se do háčkování později.

pin-it-for-later-logo-1.jpeg

dante-headband_pin-cz.jpg

 

Zajímají vás další návody? Stáhněte si e-book HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU 

Připravila jsem pro vás e-book HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU jedná se o soubor více než 60 projektů s návody a videonávody za celý rok 2023!

Můžete si stáhnout e-book jako pdf s tříděným obsahem a odkazy, aby se vám lépe hledal návod, který potřebujete. Nebo jste třeba některý z návodů přehlédly a nyní vám udělá radost a nebo jen hledáte inspiraci a některý z mých nápadů vás posune v dalším tvoření!
Tento soubor je ZDARMA a můžete jej sdílet se svými kamarádkami a přáteli. Vzhledem k velikosti je nutné si HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU stáhnout z odkazu (nelze zaslat jako přílohu do mailu). Klikněte na odkaz nebo na obrázek e-booku a napište si o HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU 

https://forms.gle/DKsJzjVD4NZn3JSj9 

hackovani-s-laskou-a-nebeskou-2023.jpeg

 

HÁČKOVANÁ JEDNODUCHÁ DVOUVRSTVÁ ČELENKA S PŘEKŘÍŽENÍM 

Tento návod je určený pro začátečníky. Potřebné jsou základní znalosti háčkování, vše je vysvětleno v podrobném návodu níže a podrobně ukázáno ve videonávodu.

Pokud byste měli jakékoliv dotazy k návodu, jste tady pro vás. Neváhejte se na mě obrátit.

MÁTE OTÁZKY? BUĎME V KONTAKTU! PŘIDEJTE SE K MOJÍ Facebook Skupince: Háčkování, pletení a tvoření z JEDNOHO KLUBÍČKA. Tipy, inspirace a návody. nebo YouTube Komunitě!

Doufám, že jsou pro vás články v mém blogu užitečné. Pokud máte jakékoliv další doplňující otázky, připomínky nebo komentáře, neváhejte se připojit k mé skupince na FACEBOOKU nebo navštivte naší YouTube Komunitu. Tato skupinka je vytvořená ke sdílení příspěvků, obrázků, fotografií, pokládání otázek, vkládání komentářů a myslím, že si tak můžeme všichni vzájemně pomoci, pokud si nevíme rady. TĚŠÍM SE NA VÁS!

 

Níže naleznete veškeré potřebné instrukce, doporučení a psaný návod.

Uháčkovat tuto čelenku je opravdu velice snadné, můžete si pohrát s výběrem barev, zvolit jednobarevnou nebo colorovanou přízi. Věřím, že návod na rychlou jednoduchou čelenku vás bude bavit, tak jako mě! 
Pojďme se tedy pustit do háčkování této sportovní čelenky. 
 

HÁČKOVANÁ JEDNODUCHÁ DVOUVRSTVÁ ČELENKA S PŘEKŘÍŽENÍM - INSTRUKCE K NÁVODU 

Výběr příze byl snadný - zvolila jsem krásnou příjemnou měkkou akrylovou přízi Dante

img_4142.jpeg

Dante: 100g / 160 m / 100% akryl

Dante: https://www.vlnika.cz/z19373-prize-dante

 

00-logo-vyr--ezane---s-ochrannou-zna--mkou.jpg

 

Pro dámskou vestu velikost M budete potřebovat: 1 klubíčka Dante 

Přízi Dante mám velice oblíbenou, akryl je lehký, měkký, cenově dobře dostupná a snadný na údržbu. Navíc si můžete vybrat z mnoha barev a také ze samovzorovacích klubíček.

Háček 5.0 mm

Dále jehlu za zašití volných konců a nůžky.

Velikost: dámská, M - snadno si ji upravíte na větší či menší velikost 

Tato čelenka je háčkovaná v jednom kuse, po uháčkování je spojena kříženým sešitím.

VELIKOST: Návod níže je na dámskou velikost, obvod hlavy 56 cm. Snadno je přizpůsobíte vaší přesné velikosti jen přidáním nebo ubráním počtu řad. Nezapomeňte, že na větší velikost bude třeba více příze než je uvedeno výše.

Snadno tak uháčkujete čelenku pro děti, náctileté slečny i pro dospělé ženy.

HÁČKOVANÁ JEDNODUCHÁ DVOUVRSTVÁ ČELENKA S PŘEKŘÍŽENÍM - POZNÁMKY K NÁVODU:

 

1) Před začátkem háčkování si vezměte míru - obvod kolem hlavy, ať si můžete správně nastavit délku čelenky. Délku upravíte počtem uháčkovaných řad.

2) Návod níže je na dámskou velikost. Čelenku si snadno upravíte na vaši požadovanou velikost a šířku, stačí jen správně naměřit základní řetízek.

3) čelenka je háčkovaná ve spirálových řadách bez ukončení řady

4) 1
řo na začátku řady NEpočítám jako náhradu za sloupek 

5) Čelenka je háčkovaná jako jeden kus, háčkujeme po řadách, uháčkujeme dlouhý obdélník, který sešije do křížení vpředu čelenky.

6) Velikost čelenky:
Délka / obvod: 55 cm / 21.5 inch
Šířka: 9 cm / 3.5 inch

 

7) Velikost se může lišit se stylem háčkování a utahování příze.

Poznámka: velikost je měřena při položení a srovnání látky na rovné ploše (měřit můžete např. na stole), před tím, než se látka natáhne nebo napne podle obvodů těla.

img_2689.jpeg

 
Ráda háčkuji dárky pro své milé přátele a rodinu, právě ČELENKY jsou mou oblíbenou tvorbou - mají téměř univerzální velikost, jsou příjemné, zajímavé a originální a úžasně od podzimu do jara dotvoří outfit každé malé i velké slečny a dámy. Tato čelenka nejen že prima zahřeje, ale navíc vypadá velice efektně. 
 

Obtížnost: Level 1 - snadné háčkování pro začátečníky

Zkratky použité v návodu:
PO = Pevné oko
KS = Krátký sloupek
ŘO = Řetízkové oko

Ř = Řada
ŘM = řetízková mezera
NÁSL = Následující

O = Oko, oka
OPAK = Opakovat
LÍC = Lícová strana
RUB  = Rubová strana
SPOJ = Spojit
PŘES = Přeskočit

img_4136.jpeg

HÁČKOVANÁ JEDNODUCHÁ DVOUVRSTVÁ ČELENKA S PŘEKŘÍŽENÍM 
DÁMSKÁ STŘEDNÍ / M VELIKOST
PSANÝ NÁVOD

Vezmeme háček 5.0 mm a uháčkujeme pevný uzel.
Budeme pracovat ve spirálových řadách bez uzavření řady 

Začínáme základním řetízkem: 22 řo, spojíme řetízek pevným okem. Pozor aby se řetízek nepřetočil.

R1: 1řo, 1ks do každého řo až do konce řady (22 sl)

R2: 1ks do středu ks z předchozí řady (22 sl) 

Opakuj řadu R2 až budete spokojené s délkou čelenky. 
Délka před sešití: 56 cm

 Nyní je třeba poměřit délku řetízku s obvodem hlavy, aby vám délka dobře seděla.

img_4138.jpeg

JAK VYTVOŘIT JEDNODUCHÉ PŘEKŘÍŽENÍ

Máme uháčkovaný dlouhý obdélník, ten přehneme na půl a přiblížíme kratší konce k sobě tak, že polovina jednoho konce kratší řady je proti polovině druhého konce druhé kratší řady. Lícová strana je nahoře. Zbývající konce přehneme a zabalíme jimi ty první konce přiblížené k sobě. Nyní máme na sobě 4 vrstvy práce, přehnuté oba konce přes sebe (jakoby zabalené do sebe). Srovnejte si konce, aby vám správně lícovaly k sobě, je třeba mít opravdu pečlivě na půl. Koncem příze, kde jsme skončili háčkování čelenky, můžeme pokračovat v sešívání a sešijeme všechny 4 vrstvy k sobě. Zašijeme všechny volné konečky příze. Čelenku otočíme na líc a uhladíme.

Máme právě uháčkovanou JEDNODUCHOU DVOUVRSTVOU ČELENKU S PŘEKŘÍŽENÍM!

img_2678.jpeg


A co nás čeká dál? 

Uložte si tento návod. Připněte si návod na vaši nástěnku na Pinterestu a můžete se k němu kdykoliv vrátit. 

Ponechte komentář: Velice si vážím vaší zpětné vazby a každý komentář mě potěší. Napište mi, jak se vám návod a video návod líbil. 

Sdílejte příspěvek na sociálních sítích Instagram a Facebook: Pokud si uháčkujete projekt podle mého návodu, nezapomeňte se pochlubit vaším dílem a sdílet s ostatními, označte váš příspěvek tagem @sonanebeska.

Moc se těším, až mi ukážete, jak se vám háčkování povedlo! 

Pokud rádi háčkujete čelenky jako já a rádi si vyhrajete se vzorečkem, mám pro vás i další zajímavé návody:

Rukavice i bezprsťáky jsou krásným dárkem. Ráda háčkuji dárky pro své milé přátele a rodinu, můžete zvolit různé zajímavé a originální vzory, barvy, tvary a vaše práce tak úžasně dotvoří outfit každého koho podarujete. Vyzkoušejte i tyto návody: 

 

 

 

♥♥♥

Přeji vám příjemné háčkování a budu ráda, pokud mi dáte vědět, jak se vám dílo vydařilo. Budu také ráda za každou vaši zpětnou vazbu ♥

Líbil se vám tento příspěvek a návod? Nezapomeňte jej lajkovat a sdílet svoji radost na sociálních sítích mezi svými přáteli a jako poděkování pro mě, tím mi i umožníte dále připravovat nové projekty a návody pro vás všechny.

Neváhejte se přihlásit k odběru dalších návodů nebo se přidat do naší party na facebookuinstagramu či pinterestu. Budete mít stále aktuální přehled a informace, co nového připravuji a neujde vám žádný z mých nápadů a návodů.

V případě jakých dotazů k návodu jsem vám k dispozici. Návody zde uvedené jsou autorské, prosím používejte je jen pro vlastní potřeby. Návod a velikost je zpracován pro výše uvedenou konkrétní přízi a vybraný háček a také pro můj způsob háčkování. V případě, že použijete jinou přízi či háček, nezapomeňte, že velikost a výsledek se může lišit, každá máme svůj způsob háčkování, držení háčku a utahování. 

Ještě jednou děkuji za pozornost, za váš čas a přízeň a budu se těšit u mých dalších příspěvků.

♥♥♥