Jdi na obsah Jdi na menu

Neonový kulíšek ze zbytků přízí

30. 1. 2021

V tomto příspěvku si ukážeme, jak uháčkovat opravdu teplou čepici pro pány! 

Pokud hledáte snadný a rychlý návod na kulíšek pro pány na letošní zimu, návod je právě pro vás. Zvládne jej i začátečník - používám jen krátké a polodlouhé sloupky.

A co je na této čepici zajímavé? Je háčkovaná ze zbytků přízí, jaké jsem našla doma. Vybrala jsem ty nejzářivější barvy, takže mi vznikl neonový kulíšek. Mrkněte, jak sluší! Myslím, že s tímto kulíškem se jen tak v davu neztratíte :) co vy na to? 

neon-beanie2.jpeg

VIDEO NÁVOD

K psaným návodům připravuji podrobné video návody, zpracované podrobně krok za krokem od prvního oka po zastřižení příze :) tak, aby jim porozuměli i začátečníci a snažím se přidat vždy i něco navíc, aby si z nich odnesli něco nového i zkušenější.

 

Tyto návody jsou veřejné a ZDARMA pro všechny :)

Nastavte si odběr videí právě zde:  

subscribe-bell-icon.jpeg

Háčkujete rády kulíšky, možná vás inspirují ještě tyto moje další návody:

 

 

 

Pojďme si ukázat, jak uháčkovat zářivý kulíšek s přechodem barev, jak barvy měnit a střídat. Výsledek je fantastický!

neon-beanie1.jpeg

Zářivé barvy pořád frčí, stačí když se rozhlédnete letos po sjezdovce. Stanete se tak i vy nepřehlédnutelnými a navíc budete in. A pokud použijete zbytky přízí jako já, aspoň se vám uvolní místo ve skříni na nové příze pro další sezónu. 

INSTRUKCE

Velikost: Návod níže je pánskou velikost. Snadno jej přizpůsobíte vaší požadované velikosti jen přidáním nebo ubráním počtu řad a počtu sloupků v prvních řadách, kde přidáváme. 

Použila jsem 3 barvy, které jsem zkombinovala. Vždy pracuji se 2 přízemi najednou na háčku. 
Příze: Red Heart Soft (barva A - růžová), Read Heart (barva B - zelená), Vlna Hep (barva C - žlutá)
Při výběru přízí dbejte na to, aby měly stejnou velikost.

Háček: 5 mm

Obtížnost: level 1 - snadné háčkování pro začátečníky 

Zkratky použité v návodu:

PO = Pevné oko
KS = Krátký sloupek
PDS = Polodlouhý sloupek 
ŘO = Řetízkové oko
Ř = Řada
SH = Sháčkovat
KŘ = Kruhová řada
NÁSL = Následující
O = Oko, oka
OPAK = Opakovat
LÍC = Lícová strana
RUB  = Rubová strana
SPOJ = Spojit
NÁSL = Následující

Poznámky a doporučení:

1) Před začátkem háčkování si vezměte míru - obvod kolem hlavy, ať si můžete správně nastavit velikost čepice. Délku upravíte počtem uháčkovaných řad. 
2) Návod níže je na pánskou velikost, snadno jej přizpůsobíte vaší přesné velikosti jen přidáním nebo ubráním počtu sloupků a počtu řad, nezapomeňte, že na větší velikost bude třeba více příze než je uvedeno výše.
3) čepice je háčkovaná v kruhových řadách, od shora dolů, používám jen polodlouhé sloupky a na olem krátké sloupky.
4) 1
řo na začátku řady NEpočítám jako náhradu! 
5) každá řada je zakončena pevným okem

Kulíšky jsou na zimu stále tak populární, tak neváhejme a pojďme se společně pustit do práce.

 

neon-beanie5.jpeg

NÁVOD
Magický kroužek. Pracuje v kruhových řadách. 

 

Barva A + A

KŘ1: 2řo (tato 2řo počítám jako náhradu za pds), 9pds do mk, po do 2. řo ze začátku řady. (10 pds)
V dalších 7 řadách budeme přidávat.

KŘ 2: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), 2 pds do stejného sloupku, potom 2pds do každého násl. sloupku dokola, po do prvního sloupku (20pds)

KŘ 3: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), opak:  * 2 pds do prvního sloupku, 1pds do násl. sl. * opakujeme od * do * dokola až do konce řady, po do prvního sloupku (30pds)

KŘ 4: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), opak:  * 2 pds do prvního sloupku, 1pds do násl. 2 sl, * opakujeme od * do * dokola až do konce řady, po do prvního sloupku (40pds)

 

Barva A + B

KŘ 5: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), opak:  * 2 pds do prvního sloupku, 1pds do násl. 3 sl, * opakujeme od * do * dokola až do konce řady, po do prvního sloupku(50pds)

KŘ 6: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), opak:  * 2 pds do prvního sloupku, 1pds do násl. 4 sl, * opakujeme od * do * dokola až do konce řady, po do prvního sloupku (60pds)

KŘ 7: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), opak:  * 2 pds do prvního sloupku, 1pds do násl. 5 sl, * opakujeme od * do * dokola až do konce řady, po do prvního sloupku (72pds)

 

Barva B + B

KŘ 8: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), opak:  * 2 pds do prvního sloupku, 1pds do násl. 8 sl, * opakujeme od * do * dokola až do konce řady, po do prvního sloupku (80pds)

KŘ 9: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), 1pds do každého násl. sl dokola, až do konce řady, po do prvního sloupku (80hdc)

KŘ 10: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), 1pds do každého násl. sl dokola, až do konce řady, po do prvního sloupku (80hdc)

 

Barva B + C

KŘ 11, KŘ 12, KŘ 13: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), 1pds do každého násl. sl dokola, až do konce řady, po do prvního sloupku (80hdc)

 

Barva C + C

KŘ 14 - KŘ 20: 1řo (nepočítám jako náhradu za 1sl), 1ks do každého násl. sl dokola, až do konce řady, po do prvního sloupku (80ks)

 

Nezapomeňte pečlivě zapošít všechny konce přízí.

Zbývá ještě přidat bambulku a kulíšek je připravený dělat super parádu!

 

neon-beanie8.jpeg

Přeji vám příjemné háčkování a budu ráda, pokud mi dáte vědět, jak se vám dílo vydařilo. Budu také ráda za každou vaši zpětnou vazbu ♥

Líbil se vám tento příspěvek a návod? Nezapomeňte jej lajkovat a sdílet svoji radost na sociálních sítích mezi svými přáteli a jako poděkování pro mě, tím mi i umožníte dále připravovat nové projekty a návody pro vás všechny.

Neváhejte se přihlásit k odběru dalších návodů nebo se přidat do naší party na facebookuinstagramu či pinterestu. Budete mít stále aktuální přehled a informace, co nového připravuji a neujde vám žádný z mých nápadů a návodů.

V případě jakých dotazů k návodu jsem vám k dispozici. Návody zde uvedené jsou autorské, prosím používejte je jen pro vlastní potřeby. Návod a velikost je zpracován pro výše uvedenou konkrétní přízi a vybraný háček a také pro můj způsob háčkování. V případě, že použijete jinou přízi či háček, nezapomeňte, že velikost a výsledek se může lišit, každá máme svůj způsob háčkování, držení háčku a utahování. 

Ještě jednou děkuji za pozornost, za váš čas a přízeň a budu se těšit u mých dalších příspěvků.
♥♥♥