Jdi na obsah Jdi na menu

Háčkovaný moderní nákrčník s vysokým rolákem a příjemnou teplou kapucí

27. 1. 2024

Krásný den všem!

toto je druhý díl návodu na moderní nákrčník s rolákem a kapucí háčkovaný ze silné příze Super Lana Maxi

img_2226.jpeg

V prvním díle jsme si uháčkovali nákrčník s rolákem.

Vysoký a silný rolák úžasně zahřeje, je velice příjemný - můžete jej ohnout jednou či dvakrát, tak jak jej chcete mít vysoko ke krku. Nákrčník si můžete uháčkovat s kapucí nebo bez, jak komu vyhovuje. 

img_1924--1-.jpeg

Nákrčník s rolákem je háčkovaný v jednom kuse bez sešívání. Ideální pro začátečníky, kteří si chtějí natrénovat krátké sloupky. Nákrčník má velice jednoduchý tvar - obdélník a rolák je také obdélník.

Je skvělý do zimy, když to pořádně zafouká a potřebujete se příjemně zachumlat. Vzhledem k jednoduchému háčkování krátkými sloupky, háčkování silnou vlněnou přízí a velkým háčkem jde háčkování krásně rychle a za chvíli máte hotovo.  

Příze Super Lana Maxi je úžasná, příjemná, příze s příměsí vlny - vybírat můžete z mnoha barev a jsou k dispozici i colorované verze. 
 
Vybrala jsem barvu z nové kolekce - nádhernou tmavě starorůžovou. Je velice elegantní a decentní. 
 
img_2285.jpeg
 
Návod je připravený na dámskou velikost, kterou si snadno upravíte na větší i menší. Věřím, že tento typ nákrčníku s rolákem a kapucí ocení i děti. V návodu není žádné složité tvarování. 
 
Jak uháčkovat nákrčník s rolákem naleznete zde:
 
 
Zvolila jsem jednoduchý vzor z krátkých sloupků na nákrčník, který zvládnou i začátečníci. Na kapuci jsem použila zajímavý reliéfní vzorek z polodlouhých sloupků a pevných ok. Nádherně vynikne "řetízek" a vzor je pružný a kapuca se tak bezvadně přetáhne přes hlavu.
 
img_2232.jpeg

Těšíte se na tento nákrčník s rolákem a kapucí? Je to teď super moderní věc, pojďme se tedy rovnou pustit do práce ať si jej užijete ještě tuto sezónu.

 
VIDEO NÁVOD

K psaným návodům připravuji podrobné video návody, zpracované podrobně krok za krokem od prvního oka po zastřižení příze :) tak, aby jim porozuměli i začátečníci a snažím se přidat vždy i něco navíc, aby si z nich odnesli něco nového i zkušenější.

 

 

Tyto návody jsou veřejné a ZDARMA pro všechny :)

Nastavte si odběr videí právě zde:  

subscribe-bell-icon.jpeg

Neváhejte se přihlásit k odběru dalších návodů nebo se přidat do naší party na facebookuinstagramu či pinterestu. Budete mít stále aktuální přehled a informace, co nového připravuji a neujde vám žádný z mých nápadů a návodů.

Nemáte nyní čas se pustit do háčkování? Připněte si projekt na vaši nástěnku na Pinterestu a pusťte se do háčkování později.

pin-it-for-later-logo-1.jpeg

alize-superlana-maxi-neckwarmer-hoodie-pin-cz2.jpg

Zajímají vás další návody? Stáhněte si e-book HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU 

Připravila jsem pro vás e-book HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU jedná se o soubor více než 60 projektů s návody a videonávody za celý rok 2023!

Můžete si stáhnout e-book jako pdf s tříděným obsahem a odkazy, aby se vám lépe hledal návod, který potřebujete. Nebo jste třeba některý z návodů přehlédly a nyní vám udělá radost a nebo jen hledáte inspiraci a některý z mých nápadů vás posune v dalším tvoření!
Tento soubor je ZDARMA a můžete jej sdílet se svými kamarádkami a přáteli. Vzhledem k velikosti je nutné si HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU stáhnout z odkazu (nelze zaslat jako přílohu do mailu). Klikněte na odkaz nebo na obrázek e-booku a napište si o HÁČKOVÁNÍ S LÁSKOU A NEBESKOU 

https://forms.gle/DKsJzjVD4NZn3JSj9 

hackovani-s-laskou-a-nebeskou-2023.jpeg

 

HÁČKOVANÝ MODERNÍ NÁKRČNÍK S ROLÁKEM A KAPUCÍ Z PŘÍZE SUPERLANA MAXI 

Tento návod je určený pro začátečníky. Potřebné jsou základní znalosti háčkování, vše je vysvětleno v podrobném návodu níže a podrobně ukázáno ve videonávodu.

Pokud byste měli jakékoliv dotazy k návodu, jste tady pro vás. Neváhejte se na mě obrátit.

MÁTE OTÁZKY? BUĎME V KONTAKTU! PŘIDEJTE SE K MOJÍ Facebook Skupince: Háčkování, pletení a tvoření z JEDNOHO KLUBÍČKA. Tipy, inspirace a návody. nebo YouTube Komunitě!

Doufám, že jsou pro vás články v mém blogu užitečné. Pokud máte jakékoliv další doplňující otázky, připomínky nebo komentáře, neváhejte se připojit k mé skupince na FACEBOOKU nebo navštivte naší YouTube Komunitu. Tato skupinka je vytvořená ke sdílení příspěvků, obrázků, fotografií, pokládání otázek, vkládání komentářů a myslím, že si tak můžeme všichni vzájemně pomoci, pokud si nevíme rady. TĚŠÍM SE NA VÁS!

 

Níže naleznete veškeré potřebné instrukce, doporučení a psaný návod. Pojďme se tedy pustit do háčkování tohoto parádního moderního nákrčníku s kapucí. 

HÁČKOVANÝ MODERNÍ NÁKRČNÍK S ROLÁKEM A KAPUCÍ Z PŘÍZE SUPERLANA MAXI - INSTRUKCE K NÁVODU 

Mám oblíbené nákrčníky a šálky s kapucí. Tato je opravdu snadná, rychle přibývá a za den máte hotovo - ikdyž jste začátečník.

HÁČKOVANÝ MODERNÍ NÁKRČNÍK S ROLÁKEM A KAPUCÍ Z PŘÍZE SUPERLANA MAXI se skládá ze 2 částí, ze 2 vzorů. 

Výběr příze byl snadný - měla jsem připravenou úžasnou přízi od Alize: SUPERLANA MAXI, kterou mám vyzkoušenou, že je příjemná, teplá, měkká a hezky na ní vynikne vzoreček. Zvolila jsem proto výrazný reliéfní vzor na kapuci.

img_2245.jpeg

Pro velikost S/M budete potřebovat: Superlana Maxi

https://www.vlnika.cz/z17159-prize-superlana-maxi

 

Silná směsová příze s příměsí vlny, která vyniká jemností a značným objemem. Je vhodná pro chladnější období roku, na svetry, deky, čepice, ponča apod.

100g, 100m, 75% akryl, 25% vlna 


Spotřeba:

3 klubíčka na nákrčník s rolákem

2 klubíčka na kapucu 

00-logo-vyr--ezane---s-ochrannou-zna--mkou.jpg

Háček 8 mm

Velikost: dámská, M / S size - snadno si ji upravíte na vlastní velikost podle popisu ve video návodu. 

HÁČKOVANÝ MODERNÍ NÁKRČNÍK S ROLÁKEM A KAPUCÍ Z PŘÍZE SUPERLANA MAXI - POZNÁMKY K NÁVODU:

1) Velikost si snadno upravíte hned na začátku, kdy budeme háčkovat základní řetízek. Než se pustíme do háčkování, přeměřte si velikost, délku od ramen dolu - resp. až kolem paží. Tak, aby vám šel nákrčník pohodlně sepnout pod pažemi. Podle naměřeného obvodu uháčkujte základní řetízek.

Můžeme uháčkovat i verzi kratší bez sepínání a nebo verzi až do pasu a mít tak báječnou vestu.

2) Instrukce jsou na velikost M / S. Také jej jednoduše upravíte na jakoukoliv velikost, dobře padne malým dětem i dospělákům - ať už jej nosí s kapucí na hlavě nebo zrovna ne. 

3)  1řo na začátku řady neslouží jako náhrada za ks, 2řo neslouží jako náhrada za pds 

4) projekt je háčkovaný v řadách, po každé řady práci otočíme a začínáme 1 řo nebo 2 řo.

5) Projekt má 2 části: 
A)       Nákrčník s rolákem
B)       Kapuca 

6) Obě části jsou háčkované jako obdélníky. Nejprve nákrčník s rolákem - v jednom kuse bez sešívání, na který je naháčkovaná kapuca.

7) Část A - Nákrčník je háčkovaný v řadách krátkých sloupků, vzorek je stejný na lícové a rubové straně. Určete si lícovou stranu, která se vám bude líbit více a na tu naháčkujeme kapucu. 

8) Část B - kapuca - je také háčkovaná po řadách, začíná vždy 2řo nebo 1řo, které neslouží jako náhrada za sloupek. Střídáme řady polodlouhých sloupků a pevných ok. Polodlouhé sloupky jsou háčkované na lícové straně, pevná oka na rubové straně.

9) Uháčkovat tento nákrčník s rolákem s kapucí je opravdu snadné. Stačí znalost háčkování polodlouhých sloupků a háčkovaní krátkých sloupků za zadní nit.

img_2254.jpeg

Obtížnost: Level 1 - snadné háčkování pro začátečníky

Zkratky použité v návodu:

PO = Pevné oko
PDS = Polodlouhý sloupek

KS = Krátký sloupek
ŘO = Řetízkové oko
Ř = Řada
NÁSL = Následující
O = Oko, oka
OPAK = Opakovat
LÍC = Lícová strana
RUB  = Rubová strana
SPOJ = Spojit
PŘES = Přeskočit

Speciální technika: háčkování za zadní nit - zadní nit je "schovaná za přední nití, háčkujeme do "véčka", při háčkování je třeba tedy práci natočit směrem k sobě. 

Speciální technika: háčkování za 3. nit polodlouhého sloupku - třetí nit je "schovaná za přední a zadní nití, háčkujeme za "véčko", při háčkování je třeba tedy práci natočit směrem k sobě. 

img_2295.jpeg

JAK UHÁČKOVAT MODERNÍ NÁKRČNÍK S ROLÁKEM A KAPUCÍ Z PŘÍZE SUPERLANA MAXI / DÁMSKÁ VELIKOST

Nákrčník jsme si uháčkovali v prvním díle a má tyto rozměry:

na výšku: 22 cm

​výška roláku: 27 cm

na výšku s rolákem: 49 cm

na šířku: 48 cm

šířka roláku: 30 cm

img_2258.jpeg

 

ČÁST B = KAPUCA

Stále háčkujeme háčkem 8 mm.

Nejprve si připravíme řadu pevných ok kolem dokola kolem výstřihu. Označíme si střed výstřihu na přední části a odpočítáme 4 řady vpravo. Navážeme přízi a háčkujeme pevná oka zprava doleva. Pevné oko do každé řady. Končíme 4 řady vlevo od středu.

R1: háčkujeme na lícové straně
2řo, 1pds do každého po kolem dokola, otoč (60 pds). 

R2: háčkujeme na rubové straně 
1řo, 1 po do každého pds kolem dokola, otoč (60 po)

R3: 2řo, 1pds do každého po ZN kolem dokola, otoč (60 pds). 

R4: 1řo, 1 po do každého pds kolem dokola, otoč (60 po)

Opakuj řady R3 a R4 do požadované výšky.

Já jsem háčkovala 18 řad pds a spotřebovala jsem právě 2 klubíčka.

Když jste spokojené s výškou kapuce, skončete řadou pds.

 

img_2281.jpeg

 

Spojení kapuci:

Přehneme práci na polovinu tak aby se začátek řady kapuci a konec řady dotýkaly k sobě. Srovnáme práci, aby na sebe navazovaly sloupky.  Přiložte uháčkované část k sobě a sháčkujeme vršek kapuci. Pro sháčkování jsem zvolila polodlouhé sloupky za 3. nit, aby vzoreček pěkně navazoval.

Po sháčkování kapuci ještě zašijeme všechny volné konce a práci otočíme na líc.

Gratuluji krásný a originální nákrčník s nákrčníkem s kapucí je na světě a já vám přeji ať se vám příjemně nosí a dělá vám pěknou parádu! 

ROZMĚRY:
KAPUCA MÁ NA VÝŠKU 30 CM 
KAPUCA MÁ OBVOD 60 CM

img_2332.jpeg

A co nás čeká dál? 

Uložte si tento návod. Připněte si návod na vaši nástěnku na Pinterestu a můžete se k němu kdykoliv vrátit. 

Ponechte komentář: Velice si vážím vaší zpětné vazby a každý komentář mě potěší. Napište mi, jak se vám návod a video návod líbil. 

Sdílejte příspěvek na sociálních sítích Instagram a Facebook: Pokud si uháčkujete projekt podle mého návodu, nezapomeňte se pochlubit vaším dílem a sdílet s ostatními, označte váš příspěvek tagem @sonanebeska.

Moc se těším, až mi ukážete, jak se vám háčkování povedlo! 

Pokud rádi háčkujete šály a šálky jako já a rádi si vyhrajete se vzorečkem, mám pro vás i další zajímavé návody:

Rukavice i bezprsťáky jsou krásným dárkem. Ráda háčkuji dárky pro své milé přátele a rodinu, můžete zvolit různé zajímavé a originální vzory, barvy, tvary a vaše práce tak úžasně dotvoří outfit každého koho podarujete. Vyzkoušejte i tyto návody: 

 

 

 

♥♥♥

Přeji vám příjemné háčkování a budu ráda, pokud mi dáte vědět, jak se vám dílo vydařilo. Budu také ráda za každou vaši zpětnou vazbu ♥

Líbil se vám tento příspěvek a návod? Nezapomeňte jej lajkovat a sdílet svoji radost na sociálních sítích mezi svými přáteli a jako poděkování pro mě, tím mi i umožníte dále připravovat nové projekty a návody pro vás všechny.

Neváhejte se přihlásit k odběru dalších návodů nebo se přidat do naší party na facebookuinstagramu či pinterestu. Budete mít stále aktuální přehled a informace, co nového připravuji a neujde vám žádný z mých nápadů a návodů.

V případě jakých dotazů k návodu jsem vám k dispozici. Návody zde uvedené jsou autorské, prosím používejte je jen pro vlastní potřeby. Návod a velikost je zpracován pro výše uvedenou konkrétní přízi a vybraný háček a také pro můj způsob háčkování. V případě, že použijete jinou přízi či háček, nezapomeňte, že velikost a výsledek se může lišit, každá máme svůj způsob háčkování, držení háčku a utahování. 

Ještě jednou děkuji za pozornost, za váš čas a přízeň a budu se těšit u mých dalších příspěvků.

♥♥♥